Cel brandingu – po co budować świadomość marki?

cel brandingu

Cel brandingu, po co budować świadomość marki? Po co inwestować środki finansowe?

Celem nadrzędnym brandingu jest wykreowanie określonego (zaplanowanego w procesie planowania) wizerunku. W kolejnej fazie celem brandinu jest utrwalenie wizerunku i szerzenie wśród odbiorców obecnych jak i przyszłych. Bez dwóch zdań nowy wizerunek ma przynosić konkretne korzyści jakie jak:

  • na przykład większe udziały w rynku,
  • większą popularność,
  • niższe koszty utrzymania marki, 
  • większy zysk.

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy i w ten sposób edukujemy naszych Klientów budowanie świadomości marki jest procesem złożonym i co ważne długotrwałym. Efekt jaki planujemy nie może być oczekiwany od razu po podjęciu działań – jest to nie możliwe.

Cel brandingu, aby  przyniósł oczekiwane rezultaty musi być rozłożony w czasie.

Już w momencie projektowym tworzenie stabilnego brandu zakładamy konkretną strategię oraz konsekwencji działania. Część klientów zastanawia się czy jest to proces warty świeczki? Odpowiedź jest prostu TAK, ponieważ korzyści podjętego wysiłku, w szczególności rozpoznawalna marka przynosić będą niebagatelne korzyści oraz jest źródłem silnej przewagi konkurencyjnej, którą bardzo trudno przebić.

6 nadrzędnych celi brandingu: 

1. Wykreowanie nowej marki lub wzmocnienie i poszerzenie wizerunku obecnej;

2. Wyróżnienie marki wśród konkurencji;

3. Utrzymanie spójności marki;

4. Uporządkowanie wizerunku marki;

5. Adekwatną i efektywną komunikację marki – dopasowaną do branży, grupy docelowej, warunków otoczenia i innych zmiennych;

6. Wdrożenie i/lub usprawnienie kompleksowego zarządzania marką.

OUTSOURCINGMARKETING.EU