Co to jest branding i jak go zaplanować?

co to jest branding

Branding słowo znane prawie każdemu choć nie każdy świadomy jest co składa się to działanie.

Branding to w rzeczywistości budowanie świadomości marki z wykorzystaniem różnych (wszystkich dostępnych w danym momencie)  narzędzi jak również działań z zakresu zarządzania i marketingu. Należy pamiętać, że to również tak zwana obietnica marki oraz proces tworzący nierozłączny emocjonalny związek między marką i odbiorcą. 

Myślę, że powyższa definicja brandingu to najkrótsza w liczbie słów i równocześnie najszersza definicja brandingu. 

Często w rozmowach szczególnie marketingowców pracujących nad nowym projektem  określa się go nie przez przypadek jako grą, grą o wielką stawkę. Tak doniosłe określanie, tak znaczące podniesienie projektu brandingu, jego znaczenia uzasadnione jest sukcesem jaki możemy osiągnąć lub porażkę źle przeprowadzając cały proces.

Bez jakiejkolwiek wątpliwości  dobrze pokierowany branding, profiluje na długo naszą markę na rynku i w oczywisty sposób pozwala generowanie regularnych zysków, bardzo dużych zysków. 

Obecność konieczności korzystania z tego procesu, również w sytuacjach konieczności odświeżenia marki w postaci rebrandingu powoduje, iż co jakiś czas znane, lubiane marki w dość systematyczny sposób dokonują korekt wizerunkowych. 

Bez jakichkolwiek wątpliwości XXI wiek w którym obecnie żyjemy jest  okresem najbardziej dynamicznych zmian w dziejach ludzkości. Jest to nasze wielkie szczęście, ale i wyzwanie z punktu widzenia marketingu, który staje się obowiązkowym w funkcjonowaniu każdej małej firmy. 

OUTSOURCINGMARKETING.EU