LinkedIn – Budowanie wizerunku eksperta

LinkedIn to portal biznesowy, który pełni w swoim kluczowym celu funkcję wirtualnej wizytówki.

Wraz z rozwojem popularności serwisu LinkedIn coraz częściej służy użytkownikom nie tylko nawiązaniu kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim jest skutecznym narzędziem budowania wizerunku. W tym miejscu należy stwierdzić, że nie warto tworzyć wizerunku eksperta w danej dziedzinie, jeżeli w obiektywny sposób narażamy się na krytykę.  Serwis LinkedIn zarówno w kontekście profilu firmowego jak i w kontekście profilu osobistego oferuje mnóstwo  możliwości promocyjnych, fantastyczny instrument do blogowania, ale i opcję reklamową.

Linkedin a rzeczywistość

Od kilku lat świadomość znaczenia obecności w internecie wzrasta systematycznie. Budujemy zasięgi internetowych kontaktów, ale pracujemy równolegle nad własnym wizerunkiem eksperta w danej dziedzinie. Każdy serwis internetowy, LinkedIn również daje wiele funkcji pozwalających dobrze zaprojektować profil. Podstawą jest oczywiście sukcesywna aktualizacja danych na profilu, gdyż nie ma nic gorszego jak nieaktualne dane. Z całą pewnością wspomoże  to działania sprzedażowe i wizerunkowe, ale również pomoże Ci w rozwoju osobistym.

W chwili obecnej z serwisu LinkedIn korzystają miliony ludzi w ponad 200 krajach. Twórcy LinkedIn zakładali, że będzie to serwis pozwalający rozbudować sieci kontaktów zawodowych. W bardzo prosty sposób odnajdujemy współpracowników,, ale i obecnych  oraz potencjalnych partnerów biznesowych. Niewątpliwie w bardzo przemyślany sposób serwis ten pozwala w prosty i szybki sposób profil zarówno osobisty, jak i firmowy. Sprzyja temu między innymi  uczestniczenie w grupach dyskusyjnych związanych z daną branżą lub tematem.

Linked zdjęcie
Szukasz wsparcia w stworzeniu eksperckiego wizerunku na LinkedIn ?

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością dokonamy pełnej analizy obecnego profilu i zadbamy o stworzymy skuteczny profil pozwalający czerpać realne korzyści.

KONTAKT

    Kontakt foto