Poradnik pozycjonowanie strony internetowej notariusza

Znacznik tytułowy strony jest bardzo ważną częścią stron, gdyż informuje użytkowników , ale również wyszukiwarki internetowe o temacie witryny. W związku z powyższym znacznik tytułowy powinien być bardzo precyzyjny np.  Notariusz Jan Kowalski Kancelaria Notarialna w Krakowie – prawidłowy opis

Znacznik z opisem strony internetowej jest nie mniej ważny jak sam tytuł, gdyż zawiera krótkie omówienie dostępnych na niej informacji. Wyszukiwarki np. Google wykorzystuje opis strony jako tak zwany krótki opis pojawiający się w wyszukiwaniu pod tytułem. Automat wyszukiwania Google pozycjonuje pozycję strony m.in. to trafności opisu strony jako całość lub jej fragment. Nawet nie warto, a trzeba każdorazowo dodawać do każdej strony i podstrony znacznik z opisem, gdyż wcale nie rzadko Google nie będzie naszej strony promował nie zjadając fragmentu tekstu, który poszukuje potencjalny odbiorca. Nie należy tworzyć opisu strony dłuższego niż 150 znaków, bowiem więcej nie wyświetli się w wynikach wyszukiwania. Dłuższe opisy zostaną obcięte lub zignorowane przez wyszukiwarkę Google.

Cała treść strony najlepiej jak by znalazła się pod adresem głównym domeny kancelarii. Pojedyncza klasyczna strona umożliwia szybko i sprawnie przechodzenie do następnych sekcji strony, gdzie umieścić możemy informacje o dojazd, podstawowe dane kontaktowe i np. godziny otwarcia kancelarii. Taka strona będzie czytelna i prosta dla odbiorców, ale również przyjazna w obsłudze.

Duplikowanie treści co należy stwierdzić to nic innego jak złamanie praw autorskich, a skopiowanie treści z wysoko pozycjonujących stron innych kancelarii notarialnych to nie klucz do sukcesu. Zalecamy każdorazowo poświęcić czas na stworzenie oryginalnych tekstów  dzięki czemu zdobędziemy  wielu lojalnych użytkowników i zapewnisz im więcej wartościowych wyników podczas wyszukiwania w Google.